Neviem, ako je to možné, no ja som s moľami nemal nikdy problém. Moja babka aj rodičia, s nimi však zápasili neustále. Svoje finty, som si teda vyskúšal hlavne v ich bytoch. Musím povedať, že niektoré z nich s moľami ani nepohli, no niektoré boli priam dokonalé. oblečenie v skrini.jpg
 
Zistite, s kým máte česť
 
Pred tým, ako zahájite boj s moľami, musíte zistiť, či vás trápia mole šatové alebo mole potravinové. Moľa šatová do bytu väčšinou príde cez okno alebo otvorené dvere od susedov a moľu potravinovú, si domov prinesiete v ryži, v múke alebo v iných potravinách. Je veľmi dôležité aby ste zistili, ktorá z nich trápi vašu domácnosť, pretože inak, sa ich nezbavíte nikdy.  Na oba druhy zaberá to isté, no ak nebudete vedieť, kde presne odpudzovače umiestniť, tak si ich mole ani nevšimnú a váš boj, bude viac než zbytočný.
 
Humánne riešenie fungujú najlepšie
 
Na mole si môžete kúpiť také pásiky, na ktoré sa prilepia. Ja som skôr za humánne spôsoby, takže toto naozaj nevyužívam a neradím to ani vám. Nejde len o život nevinných molí, ale hlavne o to, že ak na pásik zabudnete, verte, že to nie je nič príjemné. Mojej babke sa raz napríklad nalepil vlasy. Má fóbiu z akéhokoľvek hmyzu, takže si viete predstaviť ten horor.
Lepiace pásikymajú ešte jednu nevýhodu. Mole neodpudzujú, len zabíjajú tie, ktoré už v byte máte.
 
Omnoho účinnejšie sú rôzne prírodné spôsoby. Tak mole napríklad z celej duše nenávidia sušenú levanduľu. Podobne to majú aj s výrazne voňajúcimi koreninami. U babky sa osvedčilo čerstvé čierne korenie v oleji. Keď ho do neho namočíte, začne voňať dvakrát tak a mole sa k nemu naozaj ani nepriblížia.vrecko s levanduľou.jpg
 
Pomohol aj pohárik s octom. Ocot je mimochodom výborný, pretože vám zo skríň alebo z políc s jedlom, odstráni aj nepríjemne zápachy. Pomôžu aj iné bylinky, ako je levanduľa. Dobrý je rozmaríntymian, no taktiež niektoré výrazne voňajúce kvety. Vhodné sú sušené lupene ruží.